Soru-Cevap

1) Kongreye Nasıl Katılım Sağlayabilirim ?

 • 2 türlü katılım sağlanabilir. Ya bildiri hazırlayarak “Katılımcı” statüsünde ya da bildiri hazırlamadan “Dinleyici” statüsünde katılabilirler.

2) Katılımcı ya da Dinleyici farkı nedir ?

 • Katılımcı olursanız, hazırladığınız bildiri ile açıklanan ödülleri kazanabilirsiniz. Ödül kazanırsanız Çalıştaya da katılabilirsiniz. Ayrıca size verilecek belgede Katılım Belgesi şeklinde olacaktır. Bunun yanı sıra, katılımcı olursanız, burada yapacağınız konaklama/ulaşım/yemek masraflarınızı üniversiteden harcırah olarak alabilirsiniz. Fakat dinleyici olursanız tüm bu imkanlardan mahrum kalırsınız, ama sizde Dinleyici Belgesi alabilirsiniz.

3) Kongre ödülleri nelerdir ?

4)Bildiriyi nasıl hazırlayabilirim ?

 • Öncelikle çalışmak istediğiniz jel kodu seçmelisiniz ve daha sonradan literatür taramanızı yapıp, okuldaki danışmanınızın da yardımını alabilir ve internet sitesinde belirttiğimiz formatta özetinizi gönderebilirsiniz. Özetinizin bilim kurulunca onaylanması sonrası tam metninizi yazabilirsiniz.

5) Kongre ücretsiz  mi?   

 • Kongreye katılım tamamen ücretsizdir.

6) Kongreye katılım için başvuru ya da kayıt yaptırmam gerekiyor mu ?

 • Kongreye katılımınızı bildirmeniz için internet adresinde yer alan “Katılımcı-Dinleyici Formu”nu doldurmanız gerekmektedir.

7) Kongrede tüm masraflar bize mi ait ?

 • Kongrede hem bildiri sahipleri hem de dinleyiciler için konaklama, ulaşım ve yemek harcamaları kendilerine aittir.  18 ve 19 Nisan 2019 günleri bildiri sunumları sırasında öğle yemekleri kongre tarafından karşılanacaktır.

8) Masraflarımı nasıl karşılayabilirim ?

 • Eğer dinleyici olarak katılırsanız tüm masrafları kendiniz karşılamak zorunda kalırsınız. Fakat bildiri hazırlayarak katılımcı statüsünde olursanız, kongre süresince yapacağınız tüm masrafları okulunuzun Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nca karşılanabilir. Burada her okulda farklı uygulamalar olsa da genellikle öğrenci topluluklarına üye olarak bu destekten yararlanabilirsiniz.

9) Çalıştay nedir ?

 • Çalıştay kongrede bildiri kazanan öğrenciler için bir hediyedir. Bu ödüle sadece altın grupta yer alan bildiri sahipleri kazanabilecektir. Bu kapsamda Temmuz 2019 içerisinde Ekonomi Yaz Seminerleri’nde 1 modül lisansüstü eğitim hakkı kazanacaktır. Bu süreç çalıştay olarak adlandırılmaktadır. Süreç boyunca konaklama/ulaşım ve yemek masrafları kişilerin kendisine aittir. İlgili modüller EYS Düzenleme Kurulu tarafından belirlenerek katılımcılara bildirilecektir.

10) Yazım kuralları ve diğer belgelere nereden ulaşabailirim ?

11) Katılım Belgesi var mı ?  

 • Evet katılımcı ve dinleyiciler için katılım belgesi verilecektir.

12) Son Katılım tarihi nedir ?

 • Katılımcı olarak özet bildirim son tarihi olan 3 Mart 2019’dur. Fakat dinleyici olarak katılacaksanız ve “Dinleyici Belgesi” istiyorsanız 7 Nisan 2019’dur.  Eğer “Dinleyici Belgesi” istemiyorsanız kongre programına dilediğiniz oturumlara katılabilirsiniz.

13) Konaklama ve ulaşımda avantajlar var mı ?

 • Konaklama için kampüs bölgesinde birçok apart, rezidans ve otel yer almaktadır. Ayrıca kurumların lojmanları ve KYK yurtları da mevcuttur. Aşağıda kampüs bölgesinde önerilen ve kongre için özel indirim uygulayacak olan (özel teşebbüsler için geçerlidir) konaklama adreslerine ulaşabilirsiniz.

14) Kongrede ek oturum olacak mı ?

 • Kongre süresince açılış oturumu ile birlikte 2 günde toplamda 4 oturum olacaktır. 18 Nisan 2019 günü yapılacak oturumlar “Türkiye Ekonomisi ve Krizler” temasını işlerken; 19 Nisan 2019 günü yapılacak oturumlar “Lisansüstü Eğitim Fırsatları” ile “Dijitalizm ve Ekonomi” temalarını işleyecektir.

15 ) Sunumlardan puan alınacak mı ?

 • Kongrede bildiri sunanlara sadece makaleden değil, yapacakları sunumdan da puan alacaklardır. Bu puanlamada sadece oturum başkanı değil aynı zamanda oturumda bulunacak iş insanının da puanı etken olacaktır.

16) Gezi programı ücretsiz midir ?

 • Gezi programı tüm katılımcı ve dinleyicilere ücretsizdir.

17) Kongre için detaylı bilgiye nasıl erişebilirim ?

 • Detaylı bilgi için kongregeko@gmail.com a mail atabilir ya da 02582962767 numaralı kongre ofisini arayarak bilgi alabilirsiniz.

18) Danışmanlık hizmeti nedir, nasıl faydalanabilirim  ?

 • Danışmanlık hizmeti kongrenin organizasyon komitesi tarafından görevlendirilen öğrencilerin kongre ile ilgili katılımcılara/dinleyicilere sağladığı ücretsiz bir yardımdır. Katılımcılar ve dinleyiciler için iki ayrı birim ilgilenmektedir. Gruplandırılan katılımcı ve ya dinleyicilerden sorumlu kişiler; ilgili kişilerin konaklama, ulaşım, yemek ve kongre ile ilgili karşılaşılabilecek sorunlarda yardımcı olmak ile görevlidirler.